Kategorie: .:: Aktuality

Vážení spoluobčané, sousedé

Vážení spoluobčané, sousedéProjev starosty obce k Novému roku 2021

Vážení spoluobčané, sousedé

stojíme na prahu nového roku 2021, očekáváme, že bude lepší než ten loňský, že nám přinese více spokojenosti, štěstí i radosti. Naše přání jsou letos naléhavější než jindy, strachujeme se o zdraví své a svých blízkých, máme obavy, jestli si udržíme svou práci, jestli nás nepostihne hmotná nouze, jestli naše děti budou moci docházet řádně do školy, jak to bude s našimi volnočasovými aktivitami, sportem, kulturou, společenskými akcemi, nakupováním, cestováním a zahraničními dovolenými.

Mnohé z toho nám rok 2020 vzal. Světová pandemie koronaviru se nepříjemně dotkla každého z nás. S obavami sledujeme narůstající počet nemocných a mrtvých a prohlubující se krizové důsledky v ekonomice. To všechno jsme doposud znali jen z historie a málokdo z nás si dovedl představit, že něco takového postihne i naši generaci. Ptáme se, kdy se nakazím já nebo někdo z mých blízkých. Jak se bránit? Správné řešení je nosit roušky, dodržovat všechna opatření vlády a řídit se doporučeními epidemiologů. Nouzový stav asi netěší nikoho, ale je nezbytný. A hlavně, už je tu konečně to nejdůležitější: proticovidová vakcína!

Děkuji vám všem, že se k sobě i k ostatním chováte ohleduplně. Abychom společně porazili covid, záleží na zodpovědnosti každého z nás. Pokud si s něčím nebudete vědět rady nebo budete potřebovat pomoci v obtížné situaci, obraťte se na vedení obce. Jsme připraveni vám vyjít vstříc.

Po vážných slovech bych vás rád potěšil také dobrou zprávou: získali jsme stavební povolení na kanalizaci, takže letos se už dáme do díla!

Vážení spoluobčané, věřím, že rok 2021 bude dobrý, že pominou současné problémy a že nám přinese novou naději. Máme to všichni společně ve svých rukách!

Dovolte mi, abych vám do nového roku jménem svým, jménem místostarosty a jménem členů Zastupitelstva obce popřál hodně štěstí, zdraví a spokojenosti, abyste v kruhu svých rodin a svých blízkých prožívali dny plné pohody a radosti.

Ing. Milan Hlouch

Starosta

Kontaktní informace

Obec Radkovice u Hrotovic I mapa
Radkovice u Hrotovic 13
675 59 Radkovice u Hrotovic

E-mail: ou.radkovice@seznam.cz
Tel: 568 864 427

  Úřední hodiny:

Čtvrtek 15.00 - 17.00
V tuto dobu jsou přítomni starosta i místostarosta obce

  Úřední hodiny účetní:

    Pondělí 7.00 - 12.00, 16.30 - 18:00
    Úterý 7.00 - 12.00
    Středa 7.00 - 12.00, 16.30 - 18:00
    Čtvrtek 7.00 - 12.00
    Pátek 7.00 - 12.00

Datová schránka: d5wbtc5