Obec Račice Obec Račice
  .: Kontaktní informace

Obec Račice I mapa obce
Račice 5 ,
675 55 Hrotovice

E-mail: ou.racice@volny.cz
E-mail: ou.racice@email.cz

Tel: 568 860 194

  Úřední hodiny:
Pondělí: 17.30 - 19.00

Datová schránka: yn8a9yi

  Kontaktní formulář

Kategorie: .:: Aktuality

COVID 19

COVID 19COVID 19

Vážení spoluobčné

Situace v naší zemi i v Evropě se neustále zhoršuje a je tedy na místě dodržovat opatření a doporučení, která se dozvídáte ze sdělovacích prostředků. Některá znich zdůrazňuji níže: 

  • Žádám Vás důrazně, abyste dodržovali instrukce z médií a stali se maximálně odpovědní za svoje zdraví, zejména se maximálně vyhýbat přímému kontaktu s jinými lidmi,  v rámci možnosti i spoluobčany.
  • Nepodání si rukou v dnešní době není projevem neúcty, ale spíše ohledu vůči Vám i dalším občanům.
  • Je nemožné popsat všechny potenciálně rizikové situace, proto vyzývám, aby jste používali „selský“ rozum a podle svých konkrétních možností si upravili svá pravidla tak, aby se eliminoval osobní kontakt mezi lidmi. Například pokud do obce přichází cizí osoby – obchdoníci, zákazníci, dopravci, zásilkové služby apod. snažte se regulovat jejich kontakt s Vámi a po obci na nejnutnější minimum. Objednat si zboží, které nyní nepotřebuji, je v podstatě zbytečný hazard.
  • Pokud se vrátíte např. ze zahraniční cesty i z cest po republice a pociťuje příznaky nemoci, nevstupujte prosím do prostoru obecního úřadu a prostorů jiných spoluobčanů a neprodleně kontaktujte telefonicky svého lékaře a dbejte jeho pokynů.
  • Mějte prosím na paměti, že pokud se virus dostane do naší obce, nevylučují se ze strany nadřízených orgánů omezení pohybu všem občanům, která by už pak určitě vedla k omezení poskytování služeb, což by bylo v konečném důsledku nevýhodné pro nás pro všechy.
  • Závěrem si dovolím prohlásit, že pokud budeme zodpovědní i v osobním životě,  nebudeme situaci podceňovat, ale zároveň nemusíme panikařit, pak věřím, že situaci zvládneme.   

 Děkuji za pochopení a přeji nám všem, abychom zůstali zdraví.

Jiří Rosický, starosta obce 12.03.2020

 

Informační leták k dispozici zde


Obec Račice I mapa obce

   Račice 5 , 675 55 Hrotovice

mail: ou.racice@volny.cz

mail: ou.racice@email.cz

tel: 568 860 194

uřední hodiny: po 17:30-19:00

datová schránka: yn8a9yi