Kategorie: .:: Aktuality

Aktualita z JE Dukovany - Pozvánka na Velikonoce v Infocentru JE Dukovany - 1. - 2. dubna 2023

Aktualita z JE Dukovany - Pozvánka na Velikonoce v Infocentru JE Dukovany - 1. - 2. dubna 2023O víkendu 1. – 2. dubna bude patřit dukovanské infocentrum oblíbenému velikonočnímu tvoření rodin s dětmi. Speciální velikonoční program bude přizpůsobený rodinným návštěvám a doplněn o loutkovou pohádku O princezně na hrášku. Chybět nebude ani několik zastavení, ve kterých si malí i velcí zájemci vyrobí velikonoční dekorace.

Přímo v infocentru elektrárny si budou moci malí i velcí návštěvníci společně vyrobit velikonoční dekorace. Mezi oblíbené výrobky patří ozdobená papírová vajíčka, dekorace z vrbových proutků, košíček ve tvaru zajíčka na velikonoční vajíčko nebo ozdobný závěs. Ty si pak návštěvníci odnáší s sebou domů jako vzpomínku na návštěvu Jaderné elektrárny Dukovany. Tvořivé dílny povedou zkušení pracovníci studentského klubu Halahoj Třebíč.

V sobotu i v neděli dopoledne se návštěvníci mohou těšit na loutkovou pohádku O princezně na hrášku v podání Dřevěného divadla.

Všichni příchozí mohou také využít prohlídky Infocentra za doprovodu průvodkyň nebo vyzkoušet virtuální brýle, které vás přenesou k reaktoru nebo na vrchol 125 metrů vysoké chladicí věže.

V neděli 2. dubna budou mít návštěvníci možnost poprvé využít nabídky občerstvení s oblíbenými domácími hotdogy, hranolkami nebo hamburgery.

Tematické víkendy se konají v Infocentru elektrárny pro velký zájem již poněkolikáté. Tradičně je to v období před Vánoci a Velikonocemi. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Vedle těchto tematických programů se zde konají také zajímavé přednášky různých osobností a pořádají noční nebo speciální víkendové prohlídky.

 

Ing. Jiří Bezděk tiskový mluví ČEZ, a. s., JE Dukovan

Kontaktní informace

Obec Radkovice u Hrotovic I mapa
Radkovice u Hrotovic 13
675 59 Radkovice u Hrotovic

E-mail: ou.radkovice@seznam.cz
Tel: 568 864 427

  Úřední hodiny:

Čtvrtek 15:00 - 17:00
V tuto dobu jsou přítomni starosta i místostarosta obce

  Úřední hodiny (účetní obce):

    Pondělí 7:30 - 13:00, 16:00 - 18:00
    Úterý 7:30 - 13:00
    Středa 7:30 - 13:00
    Čtvrtek 7:30 - 13:00
    Pátek 7:30 - 13:00

Datová schránka: d5wbtc5