Kategorie: .:: Aktuality

Pozvánka na dětský den s fyzikálními pokusy v JE Dukovany

Pozvánka na dětský den s fyzikálními pokusy v JE DukovanyMalování proudem, leptání lžiček, výroba elektřiny rotopedem aneb Dětský den v infocentru elektrárny Dukovany

Malování proudem, leptání lžiček, výroba elektřiny rotopedem aneb Dětský den v infocentru elektrárny Dukovany

Netradiční oslavu Dne dětí plánují energetici na sobotu 3. června v dukovanském informačním centru. Úžasné divadlo fyziky (ÚDiF) přiveze experimentální dílny, ve kterých budou návštěvníci vyrábět napětí, elektřinu rotopedem nebo malovat proudem. Svoji techniku předvede také speciální zásahová jednotka Policie ČR. Součástí programu budou prohlídky infocentra, včetně virtuálních brýlí s tzv. Reaktour. Vstup do infocentra je zdarma a otevřeno bude od 9 do 17 hodin.

Vystudovaní fyzici a vysokoškolští studenti ukážou fyziku v záživném stylu. Jedinečnou příležitost zažít zajímavé fyzikální experimenty mají návštěvníci infocentra JE Dukovany již tuto sobotu 4. června. Netradiční oslava Dne dětí nabídne také ukázku moderní techniky Speciální zásahové jednotky Policie ČR, která má sídlo přímo v jaderné elektrárně.

„Možnost prohlédnout si infocentrum, zhlédnout film a vyzkoušet virtuální brýle je samozřejmostí. Proto jsme pro nadcházející sobotu připravili zpestření v podobě fyzikálních pokusů, které si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet. Doprovázet je budou naší zkušení průvodci,“ prozradila vedoucí informačního centra Dana Janovská.

Úžasné divadlo fyziky pořádá populárně-naučné fyzikální přednášky pro všechny věkové generace. Bylo založené v roce 2007 skupinou studentů Masarykovy univerzity a dodnes je složeno ze současných studentů a absolventů. I přes vysokou profesionalitu se jedná hlavně o nadšence, kteří našli oblibu v ukazování fyziky lidem. Neustále hledají nové cesty, jak fyziku vysvětlit srozumitelně a zároveň zajímavě. Jak v důsledku způsobit, aby se z neoblíbené školní disciplíny stalo něco, co je krásné, ačkoliv těžko pochopitelné, a co můžeme obdivovat na každém kroku (www.udif.cz).

K účasti není potřeba se hlásit předem. Infocentrum JE Dukovany bude otevřené od 9 do 17 hodin, vstup je zdarma.

Ing. Jiří Bezděk
tiskový mluví ČEZ, a. s., JE Dukovany

 

Tematické víkendy se konají v Infocentru elektrárny pro velký zájem několikrát do roka. Tradičně o velikonočních a vánočních svátcích, ale také v průběhu prázdnin tzv. noční prohlídky nebo Den otevřených dveří, speciální víkendové prohlídky. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Virtuální 3D brýle přenesou uživatele do útrob střeženého objektu, přímo do reaktoru nebo na 125 metrů vysokou chladicí věž.

Kontaktní informace

Obec Radkovice u Hrotovic I mapa
Radkovice u Hrotovic 13
675 59 Radkovice u Hrotovic

E-mail: ou.radkovice@seznam.cz
Tel: 568 864 427

  Úřední hodiny:

Čtvrtek 15:00 - 17:00
V tuto dobu jsou přítomni starosta i místostarosta obce

  Úřední hodiny (účetní obce):

    Pondělí 7:30 - 13:00, 16:00 - 18:00
    Úterý 7:30 - 13:00
    Středa 7:30 - 13:00
    Čtvrtek 7:30 - 13:00
    Pátek 7:30 - 13:00

Datová schránka: d5wbtc5